HCM1A2213V2-4R7-R
Mfr.Part #
HCM1A2213V2-4R7-R
Description
FIXED IND 4.7UH 33A 1.85MOHM SMD
Current - Saturation :
37A
DC Resistance (DCR) :
1.85mOhm Max
Size / Dimension :
0.885Lx0.866W 22.48mmx22.00mm
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Inductance :
4.7μH
Factory Lead Time :
8 Weeks
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Current Rating (Amps) :
33A
Frequency - Self Resonant :
10MHz
Height Seated (Max) :
0.512 13.00mm
Datasheets
HCM1A2213V2-4R7-R
Eaton-Electronics Division HCM1A2213V2-4R7-R
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD