HCE103MBCDJ0KR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HCE103MBCDJ0KR
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10000PF 3KV RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Lead Pitch :
10mm
Package / Case :
Radial, Disc
Lead Diameter :
800 µm
Lead Style :
Straight
Published :
Termination :
Radial
Composition :
Ceramic
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Mounting Type :
Through Hole
Min Operating Temperature :
-40°C
Size / Dimension :
0.984Dia 25.00mm
Max Operating Temperature :
85°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
GENERAL PURPOSE
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Series :
HCE
Capacitance :
10000pF
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Factory Lead Time :
20 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Depth :
4mm
Packaging :
Bulk
Mount :
Through Hole
Feature :
High Voltage
Tolerance :
±20%
Radiation Hardening :
No
Height Seated (Max) :
1.102 28.00mm
Lead/Base Style :
Straight
Voltage :
3kV
Datasheets
HCE103MBCDJ0KR
Introducing Ceramic Capacitors Vishay HCE103MBCDJ0KR from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Radial, Disc, Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-40°C~85°C, Voltage:3kV, HCE103MBCDJ0KR pinout, HCE103MBCDJ0KR datasheet PDF, HCE103MBCDJ0KR amp .Beyond Ceramic Capacitors Vishay HCE103MBCDJ0KR ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Vishay HCE103MBCDJ0KR
HCE 10000pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±20% 0.984Dia 25.00mm -40°C~85°C High Voltage Through Hole Radial, Disc