HCB20-151-RC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HCB20-151-RC
Manufacturer
Allied Components International
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
1200 OHMS 25% 1206 HI-CURR BEAD
Stock
60
In Stock :
60
Manufacturer :
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Number of Lines :
1
Features :
Impedance @ Frequency :
150 Ohms @ 100 MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Filter Type :
Power Line
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Ratings :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Package :
Tape and Reel (TR)
Series :
Height (Max) :
0.051" (1.30mm)
Product Status :
Active
Current Rating (Max) :
2A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) :
40mOhm
Datasheets
HCB20-151-RC
Allied Components International HCB20-151-RC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CONN MOD JACK SINGLE PORT RIGHT
    RJ45 SINGLE PORT CONNECTOR
    RJ45 Connector 10/100 Base-T
    SINGLE PORT RJ45 CONNECTOR
    RJ45 CONNECTOR SINGLE PORT
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN