HC22B2800000G
Mfr.Part #
HC22B2800000G
Manufacturer
Amphenol Anytek
Description
TERM BLOCK 22POS 45DEG 2.5MM PCB
Manufacturer :
Amphenol Anytek
Product Category :
Wire to Board
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Housing Material :
Thermoplastic
Terminal and Terminal Block Type :
BARRIER STRIP TERMINAL BLOCK
Packaging :
Bulk
Wire Gauge :
20-26 AWG
Contact Material - Plating :
Phosphor Bronze - Tin Plated
Series :
HC
Mating Orientation :
45° (135°) Angle with Board
Wire Termination :
Screwless - Push Button Clamp
Number of Levels :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage :
300V
Current :
2A
Factory Lead Time :
10 Weeks
Mounting Type :
Through Hole, Kinked Pin
Pitch :
0.098 2.50mm
Positions Per Level :
22
Color :
Gray
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Datasheets
HC22B2800000G
Introducing Wire to Board Amphenol Anytek HC22B2800000G from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:300V, Mounting Type:Through Hole, Kinked Pin, Operating Temperature:-40°C~115°C, HC22B2800000G pinout, HC22B2800000G datasheet PDF, HC22B2800000G amp .Beyond Wire to Board Amphenol Anytek HC22B2800000G ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.098 2.50mm Gray Bulk Thermoplastic Through Hole, Kinked Pin 45° (135°) Angle with Board Screwless - Push Button Clamp 1 Levels 20-26 AWG HC