HC1812CG332J251
Mfr.Part #
HC1812CG332J251
Description
CAP CER 3300PF 250V C0G/NP0 1812
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
3300 pF
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.180 L x 0.125 W (4.60mm x 3.20mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Datasheets
HC1812CG332J251
Meritek HC1812CG332J251
HC 1812 4532Metric Ceramic Capacitor 0.180L x 0.125W 4.60mm x 3.20mm C0G NP0 ±5% 3300pF