HC1812CG331J102
Mfr.Part #
HC1812CG331J102
Description
CAP CER 330PF 1KV C0G/NP0 1812
Tolerance :
±5%
Features :
High Voltage
Thickness (Max) :
Voltage - Rated :
1000V (1kV)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Lead Style :
Capacitance :
330 pF
Size / Dimension :
0.180 L x 0.125 W (4.60mm x 3.20mm)
Datasheets
HC1812CG331J102
Meritek HC1812CG331J102
HC 1812 4532Metric Ceramic Capacitor 0.180L x 0.125W 4.60mm x 3.20mm C0G NP0 ±5% 330pF