HC1812CG272J631
Mfr.Part #
HC1812CG272J631
Description
CAP CER 2700PF 630V C0G/NP0 1812
Size / Dimension :
0.180 L x 0.125 W (4.60mm x 3.20mm)
Voltage - Rated :
630V
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Ratings :
Capacitance :
2700 pF
Datasheets
HC1812CG272J631
Meritek HC1812CG272J631
HC 1812 4532Metric Ceramic Capacitor 0.180L x 0.125W 4.60mm x 3.20mm C0G NP0 ±5% 2700pF