HC1812CG270J251
Mfr.Part #
HC1812CG270J251
Description
CAP CER 27PF 250V C0G/NP0 1812
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
27 pF
Size / Dimension :
0.180 L x 0.125 W (4.60mm x 3.20mm)
Features :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
±5%
Ratings :
Datasheets
HC1812CG270J251
Meritek HC1812CG270J251
HC 1812 4532Metric Ceramic Capacitor 0.180L x 0.125W 4.60mm x 3.20mm C0G NP0 ±5% 27pF