HC1812CG182J501
Mfr.Part #
HC1812CG182J501
Description
CAP CER 1800PF 500V C0G/NP0 1812
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Capacitance :
1800 pF
Height - Seated (Max) :
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.180 L x 0.125 W (4.60mm x 3.20mm)
Datasheets
HC1812CG182J501
Meritek HC1812CG182J501
HC 1812 4532Metric Ceramic Capacitor 0.180L x 0.125W 4.60mm x 3.20mm C0G NP0 ±5% 1800pF