HC1812CG152J501
Mfr.Part #
HC1812CG152J501
Description
CAP CER 1500PF 500V C0G/NP0 1812
Tolerance :
±5%
Lead Spacing :
Size / Dimension :
0.180 L x 0.125 W (4.60mm x 3.20mm)
Capacitance :
1500 pF
Voltage - Rated :
500V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Datasheets
HC1812CG152J501
Meritek HC1812CG152J501
HC 1812 4532Metric Ceramic Capacitor 0.180L x 0.125W 4.60mm x 3.20mm C0G NP0 ±5% 1500pF