HC1812CG151J302
Mfr.Part #
HC1812CG151J302
Description
CAP CER 150PF 3KV C0G/NP0 1812
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.180 L x 0.125 W (4.60mm x 3.20mm)
Lead Style :
Voltage - Rated :
3000V (3kV)
Capacitance :
150 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Features :
High Voltage
Datasheets
HC1812CG151J302
Meritek HC1812CG151J302
HC 1812 4532Metric Ceramic Capacitor 0.180L x 0.125W 4.60mm x 3.20mm C0G NP0 ±5% 150pF