HC1210YV683Z251
Mfr.Part #
HC1210YV683Z251
Description
CAP CER 0.068UF 250V Y5V 1210
Tolerance :
-20%, +80%
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Capacitance :
0.068 μF
Temperature Coefficient :
Y5V (F)
Height - Seated (Max) :
Voltage - Rated :
250V
Datasheets
HC1210YV683Z251
Meritek HC1210YV683Z251
HC 1210 3225Metric Ceramic Capacitor 0.126L x 0.098W 3.20mm x 2.50mm Y5V F -20% +80% 0.068µF