HC1210XR103K102
Mfr.Part #
HC1210XR103K102
Description
CAP CER 10000PF 1KV X7R 1210
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Voltage - Rated :
1000V (1kV)
Thickness (Max) :
0.071 (1.80mm)
Capacitance :
10000 pF
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.130 L x 0.098 W (3.30mm x 2.50mm)
Lead Style :
Features :
High Voltage
Datasheets
HC1210XR103K102
Meritek HC1210XR103K102
HC 1210 3225Metric Ceramic Capacitor 0.130L x 0.098W 3.30mm x 2.50mm X7R ±10% 10000pF