HC1210CG821J251
Mfr.Part #
HC1210CG821J251
Description
CAP CER 820PF 250V C0G/NP0 1210
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
250V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Capacitance :
820 pF
Lead Spacing :
Datasheets
HC1210CG821J251
Meritek HC1210CG821J251
HC 1210 3225Metric Ceramic Capacitor 0.126L x 0.098W 3.20mm x 2.50mm C0G NP0 ±5% 820pF