HC1210CG820J631
Mfr.Part #
HC1210CG820J631
Description
CAP CER 82PF 630V C0G/NP0 1210
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated :
630V
Capacitance :
82 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Datasheets
HC1210CG820J631
Meritek HC1210CG820J631
HC 1210 3225Metric Ceramic Capacitor 0.126L x 0.098W 3.20mm x 2.50mm C0G NP0 ±5% 82pF