HC1210CG560J501
Mfr.Part #
HC1210CG560J501
Description
CAP CER 56PF 500V C0G/NP0 1210
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±5%
Capacitance :
56 pF
Height - Seated (Max) :
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Datasheets
HC1210CG560J501
Meritek HC1210CG560J501
HC 1210 3225Metric Ceramic Capacitor 0.126L x 0.098W 3.20mm x 2.50mm C0G NP0 ±5% 56pF