HC1210CG101J631
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HC1210CG101J631
Manufacturer
Meritek
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 100PF 630V C0G/NP0 1210
Manufacturer :
Meritek
Product Category :
Ceramic Capacitors
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Features :
Thickness (Max) :
Product Status :
Active
Height - Seated (Max) :
Series :
HC
Package :
Tape and Reel (TR)
Failure Rate :
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Ratings :
Applications :
GENERAL PURPOSE
Lead Spacing :
Capacitance :
100 pF
Tolerance :
±5%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Lead Style :
Voltage - Rated :
630V
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Datasheets
HC1210CG101J631
Meritek HC1210CG101J631
HC 1210 3225Metric Ceramic Capacitor 0.126L x 0.098W 3.20mm x 2.50mm C0G NP0 ±5% 100pF