HC1206YV104Z251
Mfr.Part #
HC1206YV104Z251
Description
CAP CER 0.1UF 251V Y5V 1206
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) :
Size / Dimension :
0.125 L x 0.060 W (3.18mm x 1.60mm)
Voltage - Rated :
251V
Temperature Coefficient :
Y5V (F)
Capacitance :
0.1 µF
Tolerance :
-20%, +80%
Datasheets
HC1206YV104Z251
Meritek HC1206YV104Z251
HC 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.125L x 0.060W 3.18mm x 1.60mm Y5V F -20% +80% 0.1µF