HC1206CG681J201
Mfr.Part #
HC1206CG681J201
Description
CAP CER 680PF 200V C0G/NP0 1206
Tolerance :
±5%
Failure Rate :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Voltage - Rated :
200V
Capacitance :
680 pF
Size / Dimension :
0.125 L x 0.060 W (3.18mm x 1.60mm)
Datasheets
HC1206CG681J201
Meritek HC1206CG681J201
HC 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.125L x 0.060W 3.18mm x 1.60mm C0G NP0 ±5% 680pF