HC1206CG680J102
Mfr.Part #
HC1206CG680J102
Description
CAP CER 68PF 1KV C0G/NP0 1206
Voltage - Rated :
1000V (1kV)
Size / Dimension :
0.125 L x 0.060 W (3.18mm x 1.60mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Capacitance :
68 pF
Features :
High Voltage
Failure Rate :
Tolerance :
±5%
Datasheets
HC1206CG680J102
Meritek HC1206CG680J102
HC 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.125L x 0.060W 3.18mm x 1.60mm C0G NP0 ±5% 68pF