HC1206CG471J501
Mfr.Part #
HC1206CG471J501
Description
CAP CER 470PF 500V C0G/NP0 1206
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
500V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Ratings :
Capacitance :
470 pF
Failure Rate :
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Size / Dimension :
0.125 L x 0.060 W (3.18mm x 1.60mm)
Datasheets
HC1206CG471J501
Meritek HC1206CG471J501
HC 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.125L x 0.060W 3.18mm x 1.60mm C0G NP0 ±5% 470pF