HC1206CG3R3C631
Mfr.Part #
HC1206CG3R3C631
Description
CAP CER 3.3PF 630V C0G/NP0 1206
Tolerance :
±0.25pF
Voltage - Rated :
630V
Size / Dimension :
0.125 L x 0.060 W (3.18mm x 1.60mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing :
Capacitance :
3.3 pF
Datasheets
HC1206CG3R3C631
Meritek HC1206CG3R3C631
HC 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.125L x 0.060W 3.18mm x 1.60mm C0G NP0 ±0.25pF 3.3pF