HC1206CG271G251
Mfr.Part #
HC1206CG271G251
Description
CAP CER 270PF 250V C0G/NP0 1206
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Capacitance :
270 pF
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.125 L x 0.060 W (3.18mm x 1.60mm)
Datasheets
HC1206CG271G251
Meritek HC1206CG271G251
HC 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.125L x 0.060W 3.18mm x 1.60mm C0G NP0 ±2% 270pF