HC1206CG222J631
Mfr.Part #
HC1206CG222J631
Description
CAP CER 2200PF 630V C0G/NP0 1206
Capacitance :
2200 pF
Voltage - Rated :
630V
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.125 L x 0.060 W (3.18mm x 1.60mm)
Datasheets
HC1206CG222J631
Meritek HC1206CG222J631
HC 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.125L x 0.060W 3.18mm x 1.60mm C0G NP0 ±5% 2200pF