HC1206CG1R5C631
Mfr.Part #
HC1206CG1R5C631
Description
CAP CER 1.5PF 630V C0G/NP0 1206
Capacitance :
1.5 pF
Size / Dimension :
0.125 L x 0.060 W (3.18mm x 1.60mm)
Voltage - Rated :
630V
Tolerance :
±0.25pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Datasheets
HC1206CG1R5C631
Meritek HC1206CG1R5C631
HC 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.125L x 0.060W 3.18mm x 1.60mm C0G NP0 ±0.25pF 1.5pF