HC1206CG181G501
Mfr.Part #
HC1206CG181G501
Description
CAP CER 180PF 500V C0G/NP0 1206
Capacitance :
180 pF
Size / Dimension :
0.125 L x 0.060 W (3.18mm x 1.60mm)
Voltage - Rated :
500V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
±2%
Datasheets
HC1206CG181G501
Meritek HC1206CG181G501
HC 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.125L x 0.060W 3.18mm x 1.60mm C0G NP0 ±2% 180pF