HC1206CG121K102
Mfr.Part #
HC1206CG121K102
Description
CAP CER 120PF 1KV C0G/NP0 1206
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.125 L x 0.060 W (3.18mm x 1.60mm)
Capacitance :
120 pF
Lead Style :
Voltage - Rated :
1000V (1kV)
Features :
High Voltage
Datasheets
HC1206CG121K102
Meritek HC1206CG121K102
HC 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.125L x 0.060W 3.18mm x 1.60mm C0G NP0 ±10% 120pF