HC1206CG102G251
Mfr.Part #
HC1206CG102G251
Description
CAP CER 1000PF 250V C0G/NP0 1206
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.125 L x 0.060 W (3.18mm x 1.60mm)
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
1000 pF
Tolerance :
±2%
Datasheets
HC1206CG102G251
Meritek HC1206CG102G251
HC 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.125L x 0.060W 3.18mm x 1.60mm C0G NP0 ±2% 1000pF