HC0805CG6R8D201
Mfr.Part #
HC0805CG6R8D201
Description
CAP CER 6.8PF 200V C0G/NP0 0805
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Voltage - Rated :
200V
Capacitance :
6.8 pF
Size / Dimension :
0.080 L x 0.050 W (2.03mm x 1.25mm)
Features :
Tolerance :
±0.5pF
Datasheets
HC0805CG6R8D201
Meritek HC0805CG6R8D201
HC 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.080L x 0.050W 2.03mm x 1.25mm C0G NP0 ±0.5pF 6.8pF