HC0805CG270F251
Mfr.Part #
HC0805CG270F251
Description
CAP CER 27PF 250V C0G/NP0 0805
Size / Dimension :
0.080 L x 0.050 W (2.03mm x 1.25mm)
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±1%
Ratings :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Capacitance :
27 pF
Datasheets
HC0805CG270F251
Meritek HC0805CG270F251
HC 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.080L x 0.050W 2.03mm x 1.25mm C0G NP0 ±1% 27pF