HC0805CG181J251
Mfr.Part #
HC0805CG181J251
Description
CAP CER 180PF 250V C0G/NP0 0805
Capacitance :
180 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.080 L x 0.050 W (2.03mm x 1.25mm)
Thickness (Max) :
Datasheets
HC0805CG181J251
Meritek HC0805CG181J251
HC 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.080L x 0.050W 2.03mm x 1.25mm C0G NP0 ±5% 180pF