HC0805CG101J251
Mfr.Part #
HC0805CG101J251
Description
CAP CER 100PF 250V C0G/NP0 0805
Size / Dimension :
0.080 L x 0.050 W (2.03mm x 1.25mm)
Tolerance :
±5%
Ratings :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Capacitance :
100 pF
Voltage - Rated :
250V
Datasheets
HC0805CG101J251
Meritek HC0805CG101J251
HC 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.080L x 0.050W 2.03mm x 1.25mm C0G NP0 ±5% 100pF