HC-49/U-S19980000ABIB
Mfr.Part #
HC-49/U-S19980000ABIB
Description
CRYSTAL 19.9800MHZ 16PF TH
Operating Temperature :
-10°C~60°C
Packaging :
Bulk
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency Tolerance :
±30ppm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50Ohms
Load Capacitance :
16pF
Factory Lead Time :
15 Weeks
Mounting Type :
Through Hole
Frequency :
19.98MHz
Size / Dimension :
0.453Lx0.183W 11.50mmx4.66mm
Frequency Stability :
±50ppm
Height Seated (Max) :
0.138 3.50mm