HBU271KBBCJ0KR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HBU271KBBCJ0KR
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 270PF 2KV N750 RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Min Operating Temperature :
-40°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
High Voltage
Temperature Coefficient :
N750
Packaging :
Bulk
Mount :
Through Hole
Mounting Type :
Through Hole
Package / Case :
Radial, Disc
Lead Style :
Straight
Factory Lead Time :
20 Weeks
Max Operating Temperature :
85°C
Capacitance :
270pF
Tolerance :
±10%
Published :
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Series :
HBU
Lead/Base Style :
Straight
Datasheets
HBU271KBBCJ0KR
Vishay HBU271KBBCJ0KR
HBU 270pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±10% N750 -40°C~85°C High Voltage Through Hole Radial, Disc