HBG-240P-48B
Mfr.Part #
HBG-240P-48B
Description
LED DRVR CC/CV AC/DC 28.8-48V 5A
Stock
3
In Stock :
3
Feature :
OCP, OTP, OVP, SCP
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Isolation :
3.75kV
Size / Dimension :
5.67Dia x 1.38 H 144.0mmx35.0mm
Current - Output (Max) :
5A
Voltage - Output :
28.8V~48V
Mounting Type :
Chassis Mount
Dimming :
Analog, PWM
Efficiency :
93%
Power (Watts) :
240W
Type :
Constant Current, Voltage
Series :
HBG-240P (240W)
Voltage - Input (Min) :
90VAC