HBG-100P-60A
Mfr.Part #
HBG-100P-60A
Description
LED DRIVER CC AC/DC 36-60V 1.6A
Type :
Constant Current
Feature :
OTP, OVP, SCP
Voltage - Isolation :
3.75kV
Efficiency :
91.5%
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Topology :
AC DC Converter
Series :
HBG-100P (100W)
Size / Dimension :
4.09Dia x 1.34 H 104.0mmx34.0mm
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Current - Output (Max) :
1.6A
Voltage - Output :
36V~60V
Power (Watts) :
96W