HAZ680MBABD0KR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HAZ680MBABD0KR
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 68PF 1KV RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Depth :
3mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.276Dia 7.00mm
Factory Lead Time :
20 Weeks
Lead Style :
Straight
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Series :
HAZ
Composition :
Ceramic
Packaging :
Bulk
Lead Pitch :
5mm
Height Seated (Max) :
0.394 10.00mm
Mount :
Through Hole
Min Operating Temperature :
-40°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Published :
Radiation Hardening :
No
Feature :
High Voltage
Termination :
Radial
Mounting Type :
Through Hole
Package / Case :
Radial, Disc
Lead Diameter :
600 µm
Max Operating Temperature :
85°C
Capacitance :
68pF
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Lead/Base Style :
Straight
Dielectric :
K2000
Datasheets
HAZ680MBABD0KR
Vishay HAZ680MBABD0KR
HAZ 68pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±20% 0.276Dia 7.00mm -40°C~85°C High Voltage Through Hole Radial, Disc
HAZ680MBABD0KR Overview
A 0.276Dia 7.00mm size/dimension program is available for this device.A higher operating temperature is required to achieve stable operation.There is no lead pitch on capacitors, and it is simply the distance (spacing) between adjacent threads.
HAZ680MBABD0KR Features
a size/dimension of 0.276Dia 7.00mm