HAE102MBATARKR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HAE102MBATARKR
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1000PF 1KV RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
GENERAL PURPOSE
Composition :
Ceramic
Mounting Type :
Through Hole
Mount :
Through Hole
Min Operating Temperature :
-40°C
Size / Dimension :
0.276Dia 7.00mm
Published :
Lead Pitch :
5.0038mm
Capacitance :
1000pF
Lead Style :
Straight
Series :
HAE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Tolerance :
±20%
Package / Case :
Radial, Disc
Lead/Base Style :
Straight
Factory Lead Time :
20 Weeks
Max Operating Temperature :
85°C
Packaging :
Bulk
Depth :
3mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height Seated (Max) :
0.394 10.00mm
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Lead Diameter :
600 µm
Feature :
High Voltage
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
HAE102MBATARKR
Vishay HAE102MBATARKR
HAE 1000pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±20% 0.276Dia 7.00mm -40°C~85°C High Voltage Through Hole Radial, Disc