HA1531500000G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HA1531500000G
Manufacturer
Amphenol Anytek
Description
TERM BLK 15P SIDE ENTRY 5MM PCB
Manufacturer :
Amphenol Anytek
Product Category :
Wire to Board
Packaging :
Bulk
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Levels :
1
Clamp Material - Plating :
Steel, Stainless
Mating Orientation :
Horizontal with Board
Wire Termination :
Screwless - Leg Spring, Push-In Spring
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
10 Weeks
Voltage :
300V
Housing Material :
Thermoplastic
Color :
Green
Feature :
Lever Actuated
Pitch :
0.197 5.00mm
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Wire Gauge :
14-24 AWG
Terminal and Terminal Block Type :
BARRIER STRIP TERMINAL BLOCK
Series :
HA
Mounting Type :
Through Hole
Current :
10A
Contact Material - Plating :
Brass - Tin Plated
Positions Per Level :
15
Datasheets
HA1531500000G
Introducing Wire to Board Amphenol Anytek HA1531500000G from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:300V, Operating Temperature:-40°C~115°C, Mounting Type:Through Hole, HA1531500000G pinout, HA1531500000G datasheet PDF, HA1531500000G amp .Beyond Wire to Board Amphenol Anytek HA1531500000G ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.197 5.00mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Horizontal with Board Screwless - Leg Spring, Push-In Spring 1 Levels 14-24 AWG HA