HA0931500000G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HA0931500000G
Manufacturer
Amphenol Anytek
Description
TERM BLK 9POS SIDE ENTRY 5MM PCB
Manufacturer :
Amphenol Anytek
Product Category :
Wire to Board
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Color :
Green
Housing Material :
Thermoplastic
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Terminal and Terminal Block Type :
BARRIER STRIP TERMINAL BLOCK
Wire Gauge :
14-24 AWG
Positions Per Level :
9
Mounting Type :
Through Hole
Voltage :
300V
Number of Levels :
1
Factory Lead Time :
10 Weeks
Feature :
Lever Actuated
Clamp Material - Plating :
Steel, Stainless
Mating Orientation :
Horizontal with Board
Contact Material - Plating :
Brass - Tin Plated
Current :
10A
Packaging :
Bulk
Series :
HA
Pitch :
0.197 5.00mm
Wire Termination :
Screwless - Leg Spring, Push-In Spring
Datasheets
HA0931500000G
Introducing Wire to Board Amphenol Anytek HA0931500000G from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~115°C, Mounting Type:Through Hole, Voltage:300V, HA0931500000G pinout, HA0931500000G datasheet PDF, HA0931500000G amp .Beyond Wire to Board Amphenol Anytek HA0931500000G ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.197 5.00mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Horizontal with Board Screwless - Leg Spring, Push-In Spring 1 Levels 14-24 AWG HA