H8866KBZA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
H8866KBZA
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 866K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Through Hole Resistors
Feature :
Pulse Withstanding
Package / Case :
Axial
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Published :
Series :
Holco, Holsworthy
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
Tape
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Metal Film
Lead Diameter :
0.6 mm
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
RoHS Compliant
Working Voltage :
350V
Surface Mount :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Terminal Shape :
Wire
Lead Length :
30mm
Resistance :
866kOhm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Size / Dimension :
0.098Diax0.283L 2.50mmx7.20mm
Additional Feature :
PRECISION
Construction :
Tubular
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Datasheets
H8866KBZA
TE Connectivity AMP Connectors H8866KBZA
FIXED RESISTOR, 866kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,