H864R9BZA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
H864R9BZA
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 64.9 OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Through Hole Resistors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Series :
Holco, Holsworthy
Size / Dimension :
0.098Diax0.283L 2.50mmx7.20mm
Packaging :
Bulk
Feature :
Pulse Withstanding
Factory Lead Time :
15 Weeks
Resistance :
64.9Ohm
Additional Feature :
PRECISION
Packing Method :
Tape
Lead Diameter :
0.6 mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Working Voltage :
350V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Surface Mount :
No
RoHS Status :
RoHS Compliant
Composition :
Metal Film
Construction :
Tubular
Published :
ECCN Code :
EAR99
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Package / Case :
Axial
Lead Length :
30mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Terminal Shape :
Wire
Datasheets
H864R9BZA
TE Connectivity AMP Connectors H864R9BZA
FIXED RESISTOR, 64.9Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,