H833R2DYA
Mfr.Part #
H833R2DYA
Description
RES 33.2 OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Axial
Factory Lead Time :
15 Weeks
RoHS Status :
RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Construction :
Tubular
Terminal Shape :
Wire
Additional Feature :
Ultra Precision
Feature :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.098Diax0.283L 2.50mmx7.20mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Working Voltage :
350V
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Lead Diameter :
0.6 mm
Resistance :
33.2Ohm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Tolerance :
±0.5%
Surface Mount :
No
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
ECCN Code :
EAR99
Composition :
Metal Film
Lead Length :
30mm
Series :
Holco, Holsworthy
Datasheets
H833R2DYA
TE Connectivity AMP Connectors H833R2DYA
FIXED RESISTOR, 33.2Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,