H812R4BYA
Mfr.Part #
H812R4BYA
Description
RES 12.4 OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Lead Length :
30mm
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Size / Dimension :
0.098Diax0.283L 2.50mmx7.20mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Resistance :
12.4Ohm
Lead Diameter :
0.6 mm
Holco, Holsworthy
Surface Mount :
No
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
350V
Datasheets
H812R4BYA
TE Connectivity AMP Connectors H812R4BYA
FIXED RESISTOR, 12.4Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,