GTCL06F28-16PZ-025-B30
Mfr.Part #
GTCL06F28-16PZ-025-B30
Description
GT 20C 20#16 PIN PLUG
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Pins :
16
GTCL06F28-16PZ-025-B30 Overview
It is equipped with 16 pins.
GTCL06F28-16PZ-025-B30 Features
GTCL06F28-16PZ-025-B30 Applications
There are a lot of Amphenol Industrial Operations
GTCL06F28-16PZ-025-B30 Circular Connectors applications.
  • Communication
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER