GTC01-24-28P
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GTC01-24-28P
Manufacturer
Amphenol Industrial
Description
CONN RCPT MALE 24P SILVER CRIMP
Manufacturer :
Amphenol Industrial
Product Category :
Circular Connector Assemblies
Datasheets
GTC01-24-28P
Receptacle, Male Pins Aluminum Free Hanging (In-Line) 24 Positions Crimp Silver Olive Drab Cadmium Bulk N (Normal) Reverse Bayonet Lock
GTC01-24-28P Overview
GTC01-24-28P Features
GT, MIL-5015 Derivative series
GTC01-24-28P Applications
There are a lot of Amphenol Industrial Operations
GTC01-24-28P Circular Connectors applications.
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • Refrigeration control
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER