GT5Y-2SN3A100
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GT5Y-2SN3A100
Manufacturer
IDEC
Description
RELAY TIME DELAY 30MIN 5A 220V
Stock
10
In Stock :
10
Manufacturer :
IDEC
Product Category :
Time Delay Relays
Min Supply Voltage (AC) :
100V
Number of Pins :
8
Coil Voltage (AC) :
120V
Mount :
Plug-In
Series :
GT5Y
Throw Configuration :
DPDT
Max Supply Voltage (AC) :
120V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
REACH SVHC :
No SVHC
Voltage - Supply :
100V~120VAC
Factory Lead Time :
4 Weeks
Relay Type :
Mechanical Relay
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Mounting Type :
Socketable
Power Consumption :
1.5W
Timing Adjustment Method :
Screwdriver Slot
Contact Rating @ Voltage :
5A @ 220VAC/30VDC
Circuit :
DPDT (2 Form C)
Max Current Rating :
5A