GSXD050A006S1-D3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GSXD050A006S1-D3
Manufacturer
SemiQ
Description
DIODE SCHOTTKY 60V 50A SOT227
Manufacturer :
SemiQ
Product Category :
Diodes - Rectifiers - Arrays
Published :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Factory Lead Time :
8 Weeks
Datasheets
GSXD050A006S1-D3
SemiQ GSXD050A006S1-D3
GSXD050A006S1-D3 Overview
GSXD050A006S1-D3 Features
GSXD050A006S1-D3 Applications
There are a lot of Global Power
GSXD050A006S1-D3 applications of rectifier diode array.
  • Rectifier for drives applications
  • Crowbar applications
  • Rectifiers for UBS
  • Battery chargers
  • Rectifiers in switch mode power supplies (SMPS)
  • Free wheeling diode in low voltage converters
  • General Rectification
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Nexperia
    DIODE ARRAY GP 100V 215MA SOT23
  • Nexperia
  • Diodes Incorporated
    DIODE ARRAY GP 75V 300MA SOT23-3
    DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V SOT23
    DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V SOT23