GST25U24-P1J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GST25U24-P1J
Manufacturer
MEAN WELL
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 25W
Stock
208
In Stock :
208
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
Approval Agency :
BSMI, CB, cULus, EAC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Cord Length :
70.9 1.80m
Form :
Wall Mount (Class II)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Size / Dimension :
3.11Lx2.13W x 1.30 H 79.0mmx54.0mmx33.0mm
Current - Output (Max) :
1.04A
Operating Temperature :
-30°C~70°C
Lead Free :
Lead Free
No Load Power Consumption :
75mW Max
Polarization :
Positive Center
Voltage - Input :
85V~264VAC
Voltage - Output :
24V
Input Connector :
NEMA 1-15P
Power (Watts) :
25W
Series :
GST25U (25W)