GST25U12-P1M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GST25U12-P1M
Manufacturer
MEAN WELL
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 25W
Stock
157
In Stock :
157
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
Size / Dimension :
3.11Lx2.13W x 1.30 H 79.0mmx54.0mmx33.0mm
Voltage - Input :
85V~264VAC
Voltage - Output :
12V
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Series :
GST25U (25W)
Input Type :
Fixed Blade
Cord Length :
39.4 1.00m
Applications :
ITE (Commercial)
Current - Output (Max) :
2.08A
Region Utilized :
North America
Form :
Wall Mount (Class II)
Efficiency :
Level VI
Operating Temperature :
-30°C~70°C
Power (Watts) :
25W
Factory Lead Time :
11 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
No Load Power Consumption :
75mW Max